Esra Dermancıoğlu, ‘Aşk Taktikleri’ üzerinden film ve dizi sektörünü eleştirdi: 40 yaş üstü olanlar zombi mi; 50 entübe zaten Türkiye’de!

Oyuncu Esra Dermancıoğlu, MUBI’de izlediği “Aşk Taktikleri” adlı filmin ardından yaklaşık 8 dakikalık bir video yayınlayarak Türkiye’de sadece 20 ile 27 yaş aralığında gençlerin hikayelerine yer verildiğini belirtti. Dermancıoğlu film-dizi sektörü eleştirisi yaparak, “40 yaş üstü olanlar zombi mi; 50 hiç yok entübe zaten” ifadelerini kullandı. 

Dermancıoğlu, “Koskoca Türkiye’de, artık harcanan paraların tepetaklak döndüğü, şuur kaybı yaşanan dizi ve sinema sektöründe sadece bir yaş aralığında hikaye anlatılıyor. Beynim kayıyor, delirecek falan gibi boğuluyorum” dedi.

Yapımcılara seslenen oyuncu, “Bu ülkede 40 üstü erkek ve kadın yaşıyor biliyor musunuz? Belki senaristler yazmak istiyor ama yapımcı kabul etmiyor. Belki değil, belli ki etmiyor. Artık televizyonda dizi ve film seyretmiyoruz, bir defile seyrediyoruz. Kızları giydiriyorlar. Ne bir hikaye, ne bir söz var” ifadelerini kullandı.

Dermancıoğlu, Netflix’te yayınlanan Demet Özdemir ve Şükrü Özyıldız başrollü “Aşk Taktikleri” film serisini de eleştirerek şu ifadeleri kullandı:

“‘Aşk Taktikleri’ diye işler yapılıyor. Ne aşk taktiği, hangi taktik? Eski onlar, bitti gitti. Amerika’da onu 200 yıl evvel yaptılar. Amerika o filmi 2. Dünya Savaşı’nda yaptı. Öyle bir şey yok, kimsenin taktik maktik yaptığı yok. Yapımcılar Türkiye’de 50 yaş üzeri bir hikaye konulduğu zaman izlenmeyeceğini zannediyorlar ama babalar gibi seyredilir.  Çünkü biz 40 ve 50’lerinde olanlar aşk yaşıyoruz, hala aktif konuşuyoruz. Beynimiz çalışıyor, Alzheimer olmuyorsun 40’tan sonra… Biz durmadan 20 ve 27 yaş arasının defilesini seyrediyoruz. İnsan bir sorguluyor. Orta yaş diye bir şey var… Bunların hayatı var, sanki 27’den sonra ülkede herkes zombi, herkes mezar altında… Kimse hiçbir şey yaşamıyor. Bir tek 20 ile 27 yemek yiyor, aşk yaşıyor. Delireceğim, böyle bir şey olamaz…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x