Nubia Z60 Ultra iPhone 15 Pro Max’te bile olmayan kamera özellikleriyle gelecek

Nubia, aralık ayında yeni nesil amiral gemisi akıllı telefonunu piyasaya süreceğini doğruladı. Cihazın resmi adı Nubia Z60 Ultra olarak açıklandı. Bu cihaz son birkaç haftadır haberlerde yer alıyordu. Birkaç gün önce, cihazın ana özellikleri hakkında bilgi sahibi olduk. Şimdi ise güvenilir bir kaynak, bu telefonun kamera özelliklerini paylaştı.

Nubia Z60 Ultra‘nın, selefi Nubia Z50 Ultra gibi arka tarafta üçlü kamera kurulumuna ve ön tarafta ekran altı selfie kamerasına sahip olacağı belirtiliyor. Kaynak, arka tarafta kullanılacak sensörlerin de farklı olacağını açıkladı.

Nubia Z60 Ultra iPhone 15 Pro Max’te bile olmayan kamera özellikleriyle gelecek

Bu kaynağa göre, cihaz iki adet 50MP sensör ve 64MP OmniVision OV64B periskop ünitesine ev sahipliği yapacak. Daha önceki bir sızıntı, ana 50MP kameranın 1/1.56 inç sensöre sahip olacağını öne sürmüştü. İkinci 50MP atıcı ise 1/1.55 inç boyutunda olacak ve geniş açılı lens ile eşleştirilecek.

Ayrıca, akıllı telefonun 1.5K düz OLED ekranla gelmesi bekleniyor. Cihazın 6.000mAh pil kapasitesine sahip olacağı ve 80W kablolu şarj desteği taşıyacağı söyleniyor. Son olarak, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 çipi ile güçlendirilecek ve diğer yüksek uç telefonlar gibi Android 14 ile başlayacak. Bu, Ekim ayında cihazın Geekbench listesinde doğrulandı.

Aralık ayının başlamasıyla birlikte, önümüzdeki günlerde Nubia’nın Z60 Ultra’nın ana özelliklerini detaylandıran resmi tanıtımlarını bekliyoruz. En önemlisi, şirketin lansman tarihini çok yakında açıklamasını bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir