Bu Altcoin Dev VC Liderliğindeki Yatırımı Kaptı: Fiyatı Uçuyor!

Kripto para piyasası lider kripto Bitcoin’in 57 bin doların üzerine uzanan koşusuyla boğaların hakimiyetine girdi. Bunun yanında patlayıcı fiyat hareketlerine de tanık oluyoruz. Bunlardan birisi de Aerodrome Finance’in yerel token’i AERO’ydu. CB Ventures’ın Aerodrome Finance‘e yatırım yapmasının ardından yüzde 135’in üzerinde artış kaydetti. Dahası altcoin uçuşuna hala devam ediyor.

Yatırım alan altcoin fiyatı patladı!

Likidite protokolü Aerodrome Finance’in yerel tokeni olan AERO, CB Ventures liderliğindeki Base Ecosystem Fund tarafından bir pozisyon satın alındıktan sonra %135’den fazla artış gösterdi. CB Ventures liderliğindeki Base Ecosystem fonu, AERO’da açıklanmayan bir pozisyon satın aldı. Aerodrome Finance, yüze 30’dan fazla pazar payı ile Base’deki en büyük protokol.

CoinMarketCap’e göre, AERO şu anda 0,23 doların üzerinde işlem görüyor. Token, Pazartesi günü 0,10 doların altında işlem görmeye başladı. Ancak altcoin, kısa süre içinde 0,10 dolardan yaklaşık 0,23 dolara yükseldi. Bu da yaklaşık yüzde 135’lik bir artış anlamına geliyor.

AERO günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Aerodrome, yatırımdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi

DefiLlama’ya göre Aerodrome, 132 milyon dolar toplam kilitli değer (TVL) ile %30’un üzerinde bir pazar payına sahip olan Base Blockchain’edki en büyük protokol. Aerodrome yaptığı bir paylaşımda “CB Ventures liderliğindeki Base Ekosistem Fonu, Base üzerine inşa edilen yeni nesil on-chain projelere yatırım yapmak üzere başlatıldı. Base Ekosistem Fonu’nun AERO pozisyonunu satın aldığını duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Base’in geleceğini birlikte inşa edeceğiz.” dedi.

Taraflar yatırımın büyüklüğü konusunda bir açıklama yapmadı. Bu yatırım, Base Ekosistem Fonu’nun Ekim ayında Avantis, BSX, Onboard, OpenCover, Paragraph ve Truflation’a yaptığı bir dizi yatırımı takip ediyor. Base, önde gelen kripto para borsası Coinbase’in kurduğu bir katman-2 ağı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Base, Haziran ayında faaliyete geçti. Ağ, o zamandan bu yana TVL’de 420 milyon dolar topladı.

Bitcoin’in koşusu short likidasyonlarda tasfiyeye neden oldu

Geçtiğimiz 24 saat içinde, spot Bitcoin ETF işlem hacminin artmasıyla Bitcoin 57.000 doların üzerine çıktı. Böylece, son yılların en yüksek seviyesine ulaştı. Lider kripto para, son 24 saat içinde %10’un üzerinde artış gösterdi.

Geçtiğimiz gün fiyatlarda yaşanan artış, merkezi borsalardaki short pozisyonların önemli ölçüde tasfiye edilmesine yol açtı. CoinGlass verilerine göre bu dalgalanma, çoğunluğu (164,89 milyon dolar) short pozisyon olmak üzere 188 milyon dolardan fazla Bitcoin pozisyonunun tasfiyesiyle sonuçlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x