Çanakkale Boğazı geçici kapatıldı, Sabiha Gökçen’de uçuşlar azaltıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Çanakkale Boğazı gemi trafiği, yoğun sis nedeniyle çift yönde geçici olarak askıya alındığını duyurdu. Sabiha Gökçen Havalimanı’nda da sis dolayısıyla uçuş azaltma kararı alındı. 

Sabiha Gökçen Havalimanı Meteorolojik Acil Durum Komitesi (MADKOM), beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın, saat 13.00’e kadar olan uçuşlar için yüzde 10 azaltma kararı alındığını duyurdu.

Havalimanı İşletmecisi HEAŞ’tan yapılan açıklamada, İstanbul’da beklenen sis nedeniyle MADKOM kararıyla uçuşlarda azaltmaya gidildiği belirtilerek, şöyle denildi:

“İstanbul ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nda beklenen olumsuz meteorolojik koşullar nedeniyle 29.02.2024 tarihinde, saat 13.00’e kadar olan uçuşların yüzde 10’u iptal edilecektir. Tüm yolcuların uçuşları ile ilgili son durumu, ilgili hava yolunun internet siteleri ve çağrı merkezlerinden takip etmesi tavsiye edilmektedir.”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı da Çanakkale Boğazı gemi trafiği, yoğun sis nedeniyle çift yönde geçici olarak askıya alındığını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x