‘Fatih Terim Fonu’na Yeni Mağdur Eklendi! ‘Çanta Ağır Olduğundan Arabaya Ben Taşıdım’

Ünlü futbolcuları ve çevresindeki kişileri ‘Fatih Terim fonu’ kurulduğunu söyleyerek dolandıran banka müdürü Seçil Erzan’a bir kişinin daha para kaptırdığı ortaya çıktı. Erzan’a 2 milyon 720 bin dolar verip tekrar alamadığını söyleyen Mert Zeydanlı, şikayetçi olan 19. kişi oldu.

Zeydanlı, şubelerden çektiği 1 milyon 525 bin doları çanta ağır olduğu için Erzan’ın arabasına kendisinin taşıdığını söyledi.

Aralarında ünlü futbolcuların da bulundurduğu 18 kişi Fatih Terim adına ‘fon’ kurulduğunu söyleyerek dolandıran banka müdürü Seçil Erzan’ın aynı şekilde dolandırdığı bir kişi daha ortaya çıktı.

Mert Zeydanlı adlı kişinin Erzan’a toplamda 2 milyon 270 bin dolar verdiği ancak parasını geri alamadığı için şikayetçi olduğu ortaya çıktı. Erzan’ın bu hareketi dosyada 15. dolandırıcılık eylemi olarak yer aldı.

Mert Zeydanlı, Erzan’ın paraları alabilmek için Fatih Terim adına özel bir fon kurulduğunu, bu fon sayesinde 45 gün içerisinde yüzde 20 kar elde edebileceğini söylediğini açıkladı.

İlk aşamada 1 milyon 525 bin dolar vermek için 31 Ocak 2023’te Seçil Erzan’ın odasına gittiğini söyleyen Zeydanlı, ‘İçinde 1 milyon 525 bin dolar olan bir çanta çok ağırdır, ben bile o çantayı üst kata çıkarırken zorlandım. Seçil Erzan bu paranın Fatih Terim fonuna bankanın nakit yönetim merkezinden yatırılacağını ve kendisinin oraya götürmesi gerektiğini söyledi. Çanta çok ağır olduğundan arabaya kadar benim taşımamı istedi. Erzan’ın gösterdiği arabaya götürdüm ve koydum’ diye konuştu.

Erzan’ın ertesi gün arayarak 500 bin dolar daha vermesi karşılığında kar payını yüzde 35 olarak değiştireceğini söylemesi üzerine bankadaki euro hesabını bozdurduğunu söyleyen Zeydanlı, paraları taşımak istemediği için Nur Kasapoğlu’nun gelip aldığını söyledi.

Zeydanlı, Erzan’ın kur korumalı mevduat hesabını da bozmasını istediğini, bunun ne eurobond’un ne de Fatih Terim fonu kadar kâr getirmeyeceğini söylediğini, ısrarlarıyla eurobond’larının bir kısmını sattığını, 300 bin doları da odasında Erzan’a verdiğini belirtti. Bu ödemenin vadesinin 10 Şubat olduğunu ancak Erzan’ın kendisini oyaladığını anlatan Zeydanlı, ’14 Şubat günü geldiğinde artık şirketimin ödemesi için paraya ihtiyacım vardı. Erzan’dan ısrarla sadece 400 bin dolar alabildim ve bana para ödemiş olmanın sebep olduğu bir sahte güven duygusuyla benden tekrar 400 bin dolar istedi. Ancak o kadar nakit param yoktu. Benim Kur Korumalı Mevduat hesaplarımı da bozmamı istedi. Bozdurdum. 400 bin dolar olarak 17 Şubat’ta Levent Yeni Sülün Sokakta müdür Erzan’a verdim. Daha sonra verdiğim paranın akıbetini defalarca sordum, beni hep geçiştirdi, uzun süre oyaladı. Kendisine ulaşamayınca şubeye gittiğimde şubenin teftişten geçtiğini söylediler. Aynı gün Nur Erkasap’ı aradım, bana Erzan’ın gözaltında olduğunu söyledi. O güne kadar Erzan’ın bana anlattığı Fatih Terim fonunun gerçek olduğuna inanıyordum. Çünkü beni sözleriyle inandırdı. Sözlerinin tamamının yalan olduğu ortaya çıktı. Erzan’dan ve onu oraya müdire tayin edenlerden, kontrol ve denetlemeyenlerden, kısacası sorumlulardan şikayetçiyim. Bu ödemeler için Erzan’dan dekont, belge almadım. Yatırımcısı gizli olan bir fona dışarıdan benim yatırdığım paraya dekont verilmesi zaten mümkün olmazdı; verselerdi ben şaşırırdım. Ben paramı yoldan geçen bir şahsa kaptırmadım. Bana Erzan’ın anlattığı Fatih Terim adına kurulmuş minimum 25 milyon dolar tutarlı olması gereken özel fon olduğu ve bankanın şube müdiresi olduğu için güvendim. Toplam 2 milyon 720 bin dolar parayı elden teslim ettim, ödemeler hep banka içerisindeydi. Erzan’a bankanın markası yüzünden güvendim, kendisine güvenerek ödeme yapmadım’ dedi.

Savcılık, Erzan hakkında “Tacir veya Şirket Yöneticisi Olan ya da Şirket Adına Hareket Eden Kişilerin Ticari Faaliyetleri Sırasında Dolandırıcılık” suçundan düzenlediği iddianameyi, ana davanın görüldüğü İstanbul 41.Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi. Mahkeme, yeni iddianamenin de hukuki irtibat nedeniyle ana dosyayla birleştirilmesine hükmetti. Böylece 18 mağdur sayısı 19’a yükselirken, Seçil Erzan için istenen ceza talebi de 69 yıldan 226 yıla kadar hapis istemine çıkmış oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir