Öldürülen müzisyenin sevgilisi olayın başlangıcını anlattı

Güngören’de 2 kişinin saldırısına uğrayan müzisyen hayatını kaybetti. Polis ekipleri, müzisyen Aytekin’i darbeden H.Ö. (23) ve C.T’yi (22) de olay yerinde gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye gönderilen 2 şüpheli tutuklandı.

Öldürülen müzisyen Umut Emre Aytekin’in cenazesi, toprağa verildi. Müzisyennin cenaze töreninde, olay anında orada bulunan sevgilisi Maria Zeppin yaşananları anlattı.

TOPRAĞA VERİLDİ

Uğradığı saldırı sonucu hastanede hayatını kaybeden Aytekin için Merter Veysel Karani Camisi’nde cenaze töreni düzenlendi. Aytekin’in cenazesi, burada öğle vakti kılınan namazın ardından Silivri Yeni Gümüşyaka Mezarlığı’nda defnedildi.

“İKİ ERKEKTEN BİRİ BANA KÖTÜ SÖZLER SÖYLEDİ”

Törende gazetecilere açıklama yapan Aytekin’in nişanlısI Maria Zeppin, restoranda sipariş veren Umut Emre Aytekin’in daha sonra lavaboya gittiğini belirterek, “O sırada arka masada oturan iki erkekten biri bana dönerek kötü sözler söyledi. Emre lavabodan gelince ‘başka bir masa bakalım’ dedim. ‘Niye?’ diye sordu. Ben de iki kişinin kötü söz söylediklerini ama ne sözün ne olduğunu söylemedim.” diye konuştu.

Emre’nin de bu kişileri sakince uyardığını Zeppin, “Sonra yemek almak için gittiğinde ikisi ona doğru yöneldi. Ben araya girdiğimde artık çok geç olmuştu.” dedi.

KUZENİ KONUŞTU: LAF ATMIŞLAR

Umut Emre Aytekin kuzeni Oya Kıvrak da saldırganların Aytekin’in nişanlısı ile yemek yemeğe geldiği mekanda nişanlısına laf attıklarını belirterek, olayın bu nedenle meydana geldiğini anlattı.

Olay anında nişanlısının da Aytekin’i korumak için kendisini siper ettiğini belirten Kıvrak, şüphelilerden birinin Aytekin’in nişanlısını ittiğini, diğer saldırganın da gelerek Aytekin’e vurmaya başladığını aktardı.

Kıvrak, olay yerinde fenalaşan kuzeninin kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x