Özgür Özel’den ‘Muharrem İnce’ aday iddialarına cevap

CHP lideri Özgür Özel Somali Cumhurbaşkanın oğlunun ezerek öldürdüğü kurye Yunus Emre Göçer’in evini ziyarete gitti.

“HENÜZ BİR RANDEVULAŞMA OLMADI”

Ziyaretin ardından açıklamalarda bulunan Özgür Özel, Memleket Partisi lideri Muharrem İnce’nin görüşme talebiyle ilgili soruya şu cevabı verdi:

-Sayın İnce ben Almanya’ya giderken, kendisi de yanılmıyorsam Selanik’e gidiyordu. Bir telefon mesajlaşmamız oldu.

-Sayın başkanla görüşmek istediğinde, sayın başkanla birbirimizle haberleşmiştik. Ardından da Muharrem Bey, ‘bir ziyarete gelmek isterim’ demişti.

-Ben de ‘Türkiye’ye dönünce görüşürüz’ demiştim. Onun üzerine henüz bir randevulaşma olmadı ama Sayın Muharrem İnce, sonuçta geçmişte birlikte siyaset yaptığımız, ülkede önemli görevler üstlenmiş birisinin randevu isteğini geri çevrilmesi zaten düşünülemez. Onun dışında kapsamla ilgili biz de bir şey konuşmadık.

-Sayın İnce’nin de bir nezaket ziyareti yapmak istediğini, bugün yine kendi açıklamasından İstanbul’da sayın başkana destek olmanın önemli olduğunu söylüyor.

-Bu konu zaten İstanbul’u seven, Türkiye’yi seven herkesin takınması gereken bir tutumdur. Randevu talebi netleştikten sonra, randevulaştıktan sonra sizi de bilgilendireceğiz.

İnce’nin adaylık dedikodularının hatırlatılması üzerine Özel, “Öyle bir şey hiç konuşulmadı. Öyle bir zemin olmadı. Sadece sizi bir ziyaret etmek isterim diye bir mesajı vardı kendisinin” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x