Van-Hakkari karayolunda üzerine çığ düşen 12 yaralı taburcu edildi

Van-Hakkari karayolu Güzeldere Geçidi’nde yola düşen çığ nedeniyle sürüklenen minibüste yaralanan 12 kişi, tedavileri sonrası taburcu edildi.

Öte yandan çığın kapattığı Van-Hakkari karayolu trafiğe kapatıldı.

DHA’nın haberine göre çığ riski nedeniyle kapalı tutulan karayolunun her iki tarafında yüzlerce araç bekletiliyor. Bölgeye giden AFAD ekipleri, bölgede başka bir çığ riskinin olup olmadığını araştırıyor. Yapılacak inceleme sonrası valilik bünyesinde oluşturulan çığ komisyonu, yolun açılıp açılmayacağına karar verecek. Kara yolunun her iki tarafını trafiğe kapatan jandarma ekipleri önlem alırken, araçlar ise güvenli bölgede bekleyişlerini sürdürüyor. Bu arada karayolları ekiplerinin yol genişletme ve açma çalışmaları da devam ediyor.

Ne olmuştu?

Van- Hakkari karayolunun 90’ıncı kilometresindeki Güzeldere Geçidi’nde seyreden Adil Çavlı yönetimindeki 30 AAD 949 Plakalı yolcu minibüsü, dün saat 19.00 sıralarında yola düşen çığ ile sürüklendi. Bir kısmı çığ altında kalan minibüsteki 8 çocuk annesi Memihan Şengülen (64) hayatını kaybetti, 12 yolcu hafif yaralandı. Bazıları kendi imkanları ile araçtan çıktı, bazıları gelen AFAD, UMKE, İtfaiye ve jandarma ekiplerince kurtarıldı. 12 kişi, ambulanslarla Van Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x