Yangında eşini kurtarmak isterken kendisi ölmüş

Antalya’nın Serik ilçesinde Cumhuriyet Mahallesi 5020 sokakta 13 Şubat Salı günü 3 katlı evin 2’nci katındaki dairede çıkan yangında mahsur kalan Ali Osman Taban hayatını kaybederken, eşi Durdu Taban ise hastanelik oldu.

Ali Osman Taban’ın cenazesi DNA incelemesinin ardından bugün ailesine teslim edildi. Antalya Adli Tıp Kurumu’ndan alınan Taban’ın cenazesi, Serik’teki evine getirildi. Dua edilmesi ve helallik alınması sırasında Ali Osman Taban’ın kızı Zehra Arıkan gözyaşını tutamadı.

Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan da eve gelerek Ali Osman Taban’ın yakınlarına taziyede bulundu. Ali Osman Taban’ın cenazesi, defnedilmek üzere memleketi Konya’nın Derebucak ilçesine bağlı Çamlık Mahallesi’ne gönderildi.

EŞİNİ ÇIKARMAYI BAŞARDI, KENDİ ÖLDÜ

Ali Osman Taban’ın yangın sırasında eşi Durdu Taban’ı evden çıkardığı, daha sonra özel evrakını almak için tekrar girdiği evde dumandan etkilenerek bayıldığı ve dışarı çıkmayı başaramadığı öğrenildi. Yangından kurtulmayı başaran Durdu Taban’ın hastanede tedavisinin devam ettiği ve sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x