Dünyanın En Tuhaf Ölümleri: Kendi Cenazesinde Korkudan Ölen Adamın Trajik Sonu

10. Küçük taraftarı hokey pakı öldürdü

13 yaşındaki Amerikalı Brittanie Nichole Cecil, 16 Mart 2002’de Columbus, Ohio’daki Nationwide Arena’da bir pakın tribünlere doğru savrulması ve sol şakağına çarpması sonucu aldığı yaralar nedeniyle hayatını kaybeden bir hokey taraftarıydı. Bu olay Ulusal Hokey Ligi’nin (NHL) 85 yıllık tarihindeki ilk taraftar ölümüydü.

9. Küçük kızı havuz borusu yuttu

Japonya’nın Saitama kentinde yedi yaşındaki Erika Tomanu adlı kız çocuğu, su parkının mevcut havuzunun güçlü pompası tarafından giriş borusundan 10 metre aşağıya baş aşağı çekilince hayatını kaybetti. Izgara yerinden çıktığında girişi kapatmamasına rağmen cankurtaranlar havuzun yüzmek için güvenli olduğunu düşünmüşlerdir. Kurtarma ekiplerinin cesedi çıkarması 6 saat sürdü.

8. 50 saat video oyunu oynadı, öldü

Güney Kore’den 28 yaşındaki Lee Seung Seop, StarCraft adlı video oyununu neredeyse 50 saat üst üste oynadıktan sonra öldü. Lee, 2005 yılında Taegu kentindeki bir internet kafeyi ziyaret etti ve elli saat boyunca neredeyse aralıksız StarCraft oynadı. Kalbi durdu ve yerel bir hastanede hayatını kaybetti. Bir arkadaşının anlattığına göre: “…o bir oyun bağımlısıydı. Bunu hepimiz biliyorduk. Kendini durduramazdı.” Ölümünden yaklaşık altı hafta önce, kendisi gibi hevesli bir oyuncu olan kız arkadaşı ondan ayrılmış, ayrıca işinden de kovulmuştu.

7. Canlı yayında kendini astı

42 yaşındaki İngiliz Kevin Whitrick, bir İnternet sohbet oturumu sırasında bir web kamerası önünde canlı yayında kendini asarak intihar etti.

PalTalk’ta bir sohbet odasındaydı ve insanların “birbirlerine sataştığı” özel bir “hakaret” sohbet odasında yaklaşık 60 kullanıcı daha ona katıldı. Bir sandalyenin üzerinde durdu, tavanda bir delik açtı ve bir kirişin etrafına bir ip yerleştirdi. sonra diğer ucunu boynuna bağladı, sonra sandalyeden indi.

Yüzü maviye dönmeye başlayana kadar bazı insanlar bunun bir şaka olduğunu düşündü. Sohbet odasındaki bazı kişiler onu kışkırtırken, diğerleri umutsuzca adresini bulmaya çalıştı. Odadaki bir üye polisle irtibata geçti ve polis iki dakika sonra olay yerine geldi.

6.Gömüldüğünü fark edince hayatını kaybetti

Rusya’nın Kazan kentinden Fagilyu Mukhametzyanov’un doktorlar tarafından yanlışlıkla öldüğü ilan edilmişti. Dehşete kapılan 49 yaşındaki kadın, kendisini gömmeye hazırlandıklarını fark edince çığlık atmaya başladı. Acilen hastaneye geri götürülen Mukhametzyanov’un doktorlar tarafından kalp krizi şüphesiyle öldüğü ilan edilmişti.

Şimdi kocası Hastaneye dava açıyor. “Çok kızgınım ve bazı cevaplar istiyorum. Öldüğünü söylediklerinde ölmemişti ve onu kurtarabilirlerdi,” dedi.

5. Biçme makinesinin altında kaldı

İsveç’in güneyindeki Kungsbacka’da bir tren istasyonunun dışındaki çimleri biçerken bir adam öldü. Bir görgü tanığı, adamın oldukça dik bir yokuşta çim biçtiğini düşündüklerini söyledi. Makineyle birlikte düşen adam çim biçme makinesinin altına girdi ve bıçaklar tarafından feci şekilde parçalandı.

4. Kendi düğününde boğularak öldü

Gelinliğiyle fotoğraf çekimi sırasında boğulan bir gelinin, ‘Trash the Dress’ adı verilen popüler bir ritüele katılmak için bilerek suya girdiği ortaya çıktı. 2012 yılının Ağustos ayında, düğün fotoğraflarını çektirirken, gelinliği üzerindeyken bir uçurumdan şelaleye yuvarlandı.

Cesedi, bir kayadan kayıp Montreal’in kuzeyindeki Rawdon’da bulunan Darwin Şelalesine düştükten yaklaşık dört saat sonra bulunmuştur. Düğün fotoğrafları için arka plan olarak bu bölgeyi seçmişti. Birkaç gün içinde evlenmenin eşiğindeydi.

3. Veteriner kadını at öldürdü

Florida’nın Ocala kentinde yaşayan 28 yaşındaki İngiliz veteriner Erica Marshall, hiperbarik odada tedavi ettiği atın duvara tekme atması sonucu, nallarından çıkan kıvılcımın patlamaya yol atması üzerine hayatını kaybetti.

2. Beş karısının tecavüzüne uğrayıp öldü

Nijeryalı bir işadamı olan Uroko Onoja, altı karısından beşi tarafından her biriyle cinsel ilişkiye girmeye zorlandıktan sonra öldü. Onoja, en küçük karısıyla sevişirken, ona daha fazla ilgi göstermesini kıskanan diğer beş karısı tarafından yakalandı.

Diğer eşleri de her biriyle sevişmesini talep etmişler. Onu bıçak ve sopalarla tehdit ettiler. Dördüyle arka arkaya seks yapmış, ancak beşincisiyle yapmadan önce nefes almayı bırakmış.

1. Bir acı olay da Türkiye’den

23 yaşındaki Türk üniversite öğrencisi Tuğba Erdoğan, 8 Şubat 2013 tarihinde Adapazarı’ndaki bir pistte geçirdiği go-kart kazasında hayatını kaybetti. Eşarbı arabanın arka tekerleğine sıkışarak başının kopmasına neden olmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x